- tel.: 42 235 31 95
- fax.: 42 235 31 96
- [email protected]
Zapraszamy do kontaktu
- BHP (1)
- Branża budowlana i deweloperska (2)
- Ceny transferowe (9)
- CIT (27)
- Delegowanie pracowników (5)
- Fakturowanie VAT (12)
- Gospodarka odpadami (13)
- Inwentaryzacja (1)
- IT dla Ciebie (8)
- JPK VAT (2)
- Kasy rejestrujące (5)
- Kontrole podatkowe (3)
- Ochrona sygnalistów (1)
- Ochrona środowiska (13)
- PIT (30)
- Podatek od nieruchomości (2)
- Podatek VAT w jednostkach sektora publicznego (3)
- Podatki (13)
- Podróże Służbowe (5)
- Polski Ład (11)
- Pracownicze Plany Kapitałowe (8)
- Prawo cywilne (7)
- Rachunkowość (5)
- Raportowanie schematów podatkowych (5)
- Rozwój osobisty (11)
- Split payment (3)
- Szkolenia dla ochrony zdrowia (8)
- Środki Trwałe (12)
- VAT (86)
- VAT dla Lasów Państwowych (1)
- VAT w branży budowlanej (2)
- VAT w obrocie międzynarodowym (8)
- VAT w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych (1)
- Zarządzanie i rozwój (2)
- Zatrudnianie cudzoziemców (11)
- ZFŚS (3)
W przygotowanym przez Ministerstwo Finansów projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług wprowadza się przepis modyfikujący miejsce świadczenia usług wynajmu środków transportu na rzecz podmiotów niebędących podatnikami. Dodany zostanie w art. 28j ustawy o podatku od towarów i usług ustęp 1a i 1b. Zmiany wynikają z konieczności implementacji art. 4 dyrektywy 2008/8/WE zmieniającej dyrektywę 2006/112/WE.
więcej ›››W ostatnich dniach w prasie pojawiają się informacje dotyczące projektowanych zmian w ustawie o podatku od towarów i usług.
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w indywidualnej interpretacji z dnia 18 czerwca 2012 r. Nr IPPP2/443-314/12-2/IG rozstrzygnął, czy wynajem pomieszczeń pomocniczych, służących zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, podlega zwolnieniu od podatku zgodnie z art. 43 ustawy o podatku od towarów i usług.
więcej ›››W przygotowanym przez Ministerstwo Finansów projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług radykalnie został zmieniony przepis dotyczący obowiązku podatkowego w podatku VAT. Nowododany art. 19a konstruuje nową generalną zasadę, z której wynika że obowiązek podatkowy będzie powstawał z upływem miesiąca, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Będzie to oznaczało, że faktura wystawiona po dokonaniu sprzedaży (w kolejnym okresie rozliczeniowym) nie będzie mogła przesunąć obowiązku podatkowego z miesiąca wykonania na miesiąc wystawienia faktury. Zasadniczo termin wystawienia faktury będzie neutralny dla podatnika, bowiem obowiązek podatkowy będzie powstawał, co do zasady, z upływem miesiąca, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę.
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w indywidualnej interpretacji z dnia 23 kwietnia 2012 r. Nr IPPP1/443-154/12-2/MP rozstrzygnął, czy wskazana w art. 7 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług łączna wartość przekazanych towarów w kwocie 100 zł, stanowiąca granicę wyłączenia z opodatkowania VAT przekazywanych jednej osobie towarów jest kwotą brutto, czy też kwotą netto.
więcej ›››W dniu 25 czerwca 2012 r. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w uchwale o sygn. akt I FPS 2/12 orzekł, że wypłata kontrahentowi bonusu warunkowego (premii pieniężnej) z tytułu osiągnięcia określonej wielkości sprzedaży lub terminowości regulowania należności stanowi rabat w rozumieniu art. 29 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.), zmniejszający podstawę opodatkowania.
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w indywidualnej interpretacji z dnia 4 czerwca 2012 r. Nr ITPP2/443-310/12/EB rozstrzygnął o prawie do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do napędu samochodu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym został oddany w najem.
więcej ›››Ogólne regulacje dotyczące danych, jakie powinny zawierać faktury, w tym faktury korygujące, zostały określone, na podstawie delegacji ustawowej zawartej w art. 106 ust. 8 ustawy, treścią rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360 ze zm.).
więcej ›››Teza: Usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego finansowane w części ze środków publicznych, w tym w formie płatności z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, jeżeli środki te stanowią obrót w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług i ich udział w całkowitym obrocie z tytułu świadczenia konkretnej usługi wynosi co najmniej 70%.
więcej ›››
