- tel.: 42 235 31 95
- fax.: 42 235 31 96
- [email protected]
Zapraszamy do kontaktu
KATEGORIE SZKOLEŃ
- Akcyza (4)
- Ceny transferowe (10)
- CIT (32)
- Delegowanie pracowników (5)
- Fakturowanie VAT (17)
- Fundacje rodzinne (2)
- Gospodarka odpadami (2)
- IT dla Ciebie (5)
- JPK VAT (4)
- Kasy rejestrujące (5)
- Kontrole podatkowe (2)
- Ochrona środowiska (2)
- PIT (15)
- Podatek od nieruchomości (1)
- Podatek VAT w jednostkach sektora publicznego (3)
- Podatki (12)
- Podróże Służbowe (7)
- Polski Ład (8)
- Pracownicze Plany Kapitałowe (1)
- Prawo cywilne (3)
- Przeciwdziałanie praniu pieniędzy (4)
- Rachunek przepływów pieniężnych (3)
- Rachunkowość (1)
- Raportowanie schematów podatkowych (7)
- Rozwój osobisty (3)
- Split payment (3)
- Szkolenia dla ochrony zdrowia (9)
- Środki Trwałe (8)
- VAT (112)
- VAT w branży budowlanej (3)
- VAT w obrocie międzynarodowym (7)
- VAT w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych (3)
- Zarządzanie finansami (3)
- Zatrudnianie cudzoziemców (10)
- ZFŚS (3)
Aktualności podatkowe
20 lutego 2022
Transakcje towarowe zarówno krajowe jak i zagraniczne są związane z koniecznością zapewnienia transportu i odpowiedniej logistyki dla zamówienia. Mimo zachowania zabezpieczeń w zakresie środków transportu i ostrożności kierowców, dochodzi niekiedy do kradzieży. Najczęściej finansowo nie ma problemu ze zwrotem środków pieniężnych za towar od ubezpieczyciela z polisy, ale co z podatkiem VAT i jego odliczeniem?
więcej ›››13 lutego 2022
Przed rozpoczęciem faktycznej działalności gospodarczej, część osób decyduje się na wykonywanie tzw. działalności nieewidencjonowanej, mając świadomość konieczności spełnienia warunku, że przychód należny z tej działalności nie przekroczy w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia.
więcej ›››13 lutego 2022
Świadczenia dodatkowe zapewniane przez pracodawców i zleceniodawców stały się w ostatnich latach jednym z podstawowych elementów programów motywacyjnych w firmach. Dodatkowo, od 2022 roku dzięki uldze podatkowej, przedsiębiorstwa będą mogły zaliczyć w koszty wyższą kwotę przeznaczoną na podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry.
więcej ›››13 lutego 2022
W 2022 roku podatnicy VAT mają więcej możliwości skrócenia terminu zwrotu VAT, dzięki zmianom w ustawie wprowadzającym m.in. krajowy system e-faktur czy ulgi na terminal. Przepisy art. 87 ustawy o VAT regulują sposób dokonania przez podatnika rozliczenia w sytuacji, gdy w danym okresie rozliczeniowym deklaruje on nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym.
więcej ›››6 lutego 2022
Ustawa Polski Ład wprowadza obniżkę podatków dla części pracujących na etacie z tzw. przeciętnym wynagrodzeniem (ulga dla klasy średniej). Nie zapominajmy jednak nadal o możliwości zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu, które jeszcze bardziej mogą zoptymalizować wysokość podatku. Nie są one możliwe do zastosowania przez wszystkich, jednak szczególnie mogą być nimi zainteresowani artyści, programiści, inżynierowie.
więcej ›››6 lutego 2022
W zakresie powstania obowiązku podatkowego w przypadku nietransakcyjnego przemieszczenia towarów istnieją spore wątpliwości. Stanowisko organów podatkowych podlegało ewolucji. Nie mamy w tym przypadku transakcji typowego zakupu wewnątrzwspólnotowego, a urzędy skarbowe wysyłają często pisma do podatników o niezgodnościach w okresach rozliczeniowych i wykazaniu nieprawidłowej kwoty za dany okres w deklaracjach Vat-UE.
więcej ›››6 lutego 2022
Opodatkowanie ryczałtem w 2022 roku wybiera coraz większa ilość przedsiębiorców. Istotne jest przy wyborze wskazanie właściwego PKWiU, aby przypisać stawkę podatku. To rozwiązanie upraszcza do minimum sposób naliczenia podatku, ale też eliminuje możliwość rozliczenia w kosztach ponoszonych wydatków, podatek jest płacony od przychodu.
więcej ›››30 stycznia 2022
Mija pierwszy miesiąc obowiązywania nowych przepisów podatkowych a nadal płatnicy, pracownicy i przedsiębiorcy mają sporo pytań i zastanawiają się nad zmianami form opodatkowania. Każdy podatnik może zmienić formę opodatkowania swojej firmy. W przypadku zmiany formy opodatkowania na podatek liniowy bądź ryczałt przedsiębiorca może dokonać zmiany formy opodatkowania w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym podatnik osiągnął pierwszy w roku podatkowym przychód lub do końca roku podatkowego, jeżeli pierwszy taki przychód został osiągnięty w grudniu roku podatkowego.
więcej ›››30 stycznia 2022
Pomiędzy najbliższą rodziną często dochodzi do przeniesienia składników majątku, które mają charakter darowizny. Z punktu widzenia podatku dochodowego są one zazwyczaj wyłączone z podatku, po złożeniu informacji do urzędu, ale z punktu widzenia VAT wywołują one w większości sytuacji konieczność opodatkowania, szczególnie jeśli mamy do czynienia z aktywnymi podatnikami.
więcej ›››30 stycznia 2022


Data aktualizacji: 2023-06-07