- tel.: 42 235 31 95
- fax.: 42 235 31 96
- [email protected]
Zapraszamy do kontaktu
- BHP (1)
- Branża budowlana i deweloperska (2)
- Ceny transferowe (9)
- CIT (27)
- Delegowanie pracowników (5)
- Fakturowanie VAT (12)
- Gospodarka odpadami (14)
- Inwentaryzacja (1)
- IT dla Ciebie (8)
- JPK VAT (2)
- Kasy rejestrujące (5)
- Kontrole podatkowe (3)
- Ochrona sygnalistów (1)
- Ochrona środowiska (14)
- PIT (30)
- Podatek od nieruchomości (2)
- Podatek VAT w jednostkach sektora publicznego (3)
- Podatki (13)
- Podróże Służbowe (5)
- Polski Ład (11)
- Pracownicze Plany Kapitałowe (8)
- Prawo cywilne (7)
- Rachunkowość (5)
- Raportowanie schematów podatkowych (5)
- Rozwój osobisty (12)
- Split payment (3)
- Szkolenia dla ochrony zdrowia (8)
- Środki Trwałe (13)
- VAT (86)
- VAT dla Lasów Państwowych (1)
- VAT w branży budowlanej (2)
- VAT w obrocie międzynarodowym (8)
- VAT w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych (1)
- Zarządzanie i rozwój (2)
- Zatrudnianie cudzoziemców (11)
- ZFŚS (3)
W ocenie PKPP Lewiatan zasada nakładająca na podatników rozliczających się kwartalnie obowiązku zapłaty zaliczek w dwóch pierwszych miesiącach kwartału stawia pod znakiem zapytania sens regulacji umożliwiających kwartalne rozliczenie podatnikom innym niż mali podatnicy. Zdaniem PKPP Lewiatan ustawodawca powinien zapewnić możliwość składania deklaracji kwartalnych bez konieczności wpłacania przez innych niż mali podatnicy zaliczek comiesięcznych, o których mowa w art. 103 ustawy o podatku od towarów i usług.
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w indywidualnej interpretacji z dnia 21 lipca 2011 r. Nr ILPP4/443-328/11-2/BA rozstrzygnął, czy opodatkowane są towary i usługi nabywane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w indywidualnej interpretacji z dnia 15 września 2011 r. Nr ILPP2/443-953/11-4/MN rozstrzygnął, jaką stawką podatkową opodatkować usługi wykonywanych na zamówienie klientów i montowanych w domach i mieszkaniach szaf wnękowych, pawlaczy i garderoby.
więcej ›››Zgodnie z art. 87 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług na wniosek podatnika, złożony wraz z deklaracją podatkową, urząd skarbowy jest obowiązany zwrócić różnicę podatku, o której mowa w ust. 2, w terminie 25 dni, licząc od dnia złożenia rozliczenia, w przypadku gdy kwoty podatku naliczonego, wykazane w deklaracji podatkowej, wynikają z:
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w indywidualnej interpretacji z dnia 5 sierpnia 2011 r. Nr ILPP1/443-696/11-4/KG rozstrzygnął, czy w przedstawionej sytuacji nieodpłatne korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych przez pracownika Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
więcej ›››Jaka kwota stanowi podstawę opodatkowania w podatku od towarów i usług w sytuacji, gdy nabywane od zagranicznego podatnika usługi stanowiące dla polskiego podatnika import usług (np. usługi licencyjne) zostały zafakturowane przez usługodawcę wraz z należnym podatkiem VAT kraju sprzedawcy usługi?
więcej ›››W ocenie PKPP Lewiatan rozbieżność pomiędzy okresem, w którym może być dokonana korekta deklaracji (ciągu 5 lat licząc od początku roku, w którym wystąpiło prawo do obniżenia podatku należnego) a okresem przedawnienia zobowiązania podatkowego (5 lat od końca roku, w którym powstał obowiązek podatkowy), powoduje nieuzasadnioną nierówność państwo – podatnik. Zdaniem PKPP Lewiatan powinna nastąpić zmiana sposobu liczenia terminu na złożenie korekty deklaracji – nie 5 lat od początku roku, w którym wystąpiło prawo do obniżenia podatku należnego, lecz 5 lat od końca roku, w którym wystąpiło prawo do obniżenia podatku należnego.
więcej ›››Miejsce świadczenia usług związanych z targamiZmieniające się przepisy dotyczące opodatkowania usług związanych z targami utrudniają ich jednoznaczne zakwalifikowanie dla celów podatkowych. Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie przepisów podatku od towarów i usług związanych z takimi usługami i rozstrzygnięcie podstawowych wątpliwości prawnych.
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w indywidualnej interpretacji z dnia 24 sierpnia 2011 r. Nr ILPP2/443-844/11-4/KŁ rozstrzygnął, czy podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do napędu samochodu, który do końca 2010 r. był zgodnie z przepisami ustawy o VAT samochodem ciężarowym.
więcej ›››W ocenie PKPP Lewiatan należy zmienić treść art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług z którego wynika, że nie można odliczyć podatku naliczonego w sytuacji, gdy transakcja dokumentowana fakturą wystawioną przez sprzedawcę nie podlega opodatkowaniu albo jest zwolniona z opodatkowania.
więcej ›››
