- tel.: 42 235 31 95
- fax.: 42 235 31 96
- [email protected]
Zapraszamy do kontaktu
- BHP (1)
- Branża budowlana i deweloperska (2)
- Ceny transferowe (9)
- CIT (27)
- Delegowanie pracowników (5)
- Fakturowanie VAT (12)
- Gospodarka odpadami (13)
- Inwentaryzacja (1)
- IT dla Ciebie (8)
- JPK VAT (2)
- Kasy rejestrujące (5)
- Kontrole podatkowe (3)
- Ochrona sygnalistów (1)
- Ochrona środowiska (13)
- PIT (30)
- Podatek od nieruchomości (2)
- Podatek VAT w jednostkach sektora publicznego (3)
- Podatki (13)
- Podróże Służbowe (5)
- Polski Ład (11)
- Pracownicze Plany Kapitałowe (8)
- Prawo cywilne (7)
- Rachunkowość (5)
- Raportowanie schematów podatkowych (5)
- Rozwój osobisty (11)
- Split payment (3)
- Szkolenia dla ochrony zdrowia (8)
- Środki Trwałe (12)
- VAT (86)
- VAT dla Lasów Państwowych (1)
- VAT w branży budowlanej (2)
- VAT w obrocie międzynarodowym (8)
- VAT w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych (1)
- Zarządzanie i rozwój (2)
- Zatrudnianie cudzoziemców (11)
- ZFŚS (3)
Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w indywidualnej interpretacji z dnia 13 maja 2011 r. Nr ILPP4/443-150/11-3/ISN rozstrzygnął, kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu otrzymania zaliczki na poczet eksportu towarów w przypadku, gdy wywóz towarów nie nastąpił w terminie 6 miesięcy od dnia otrzymania zaliczki.
więcej ›››Jak należy postąpić w sytuacji, w której podatnik dokonuje zakupu paliwa tankowanego do baku samochodu, a następnie samochód ten powraca z tym paliwem na terytorium kraju?
więcej ›››Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w indywidualnej interpretacji z dnia 21 czerwca 2011 r. Nr IBPP1/443-540/11/AW rozstrzygnął, jaką stawką podatku VAT opodatkowane są usługi związane z prowadzeniem prelekcji, oprowadzaniem przez przewodnika po ekspozycji w muzeum.
więcej ›››W ustawie o podatku od towarów i usług zawarty jest przepis art. 31a, wskazujący w jaki kurs należy zastosować, gdy kwoty stosowane do określenia podstawy opodatkowania są określone w walucie obcej. Zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o VAT w przypadku gdy kwoty stosowane do określenia podstawy opodatkowania są określone w walucie obcej, przeliczenia na złote dokonuje się według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku podatkowego, z zastrzeżeniem ust. 2–4.
więcej ›››Wielokrotnie zdarza się, że w toku prowadzenia działalności podatnicy zobowiązani są wystawiać faktury wewnętrzne. Zgodnie z art. 106 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku czynności wymienionych w art. 7 ust. 2 i art. 8 ust. 2, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca, oraz świadczenia usług, dla którego podatnikiem jest ich usługobiorca, są wystawiane faktury wewnętrzne; za dany okres rozliczeniowy podatnik może wystawić jedną fakturę dokumentującą te czynności dokonane w tym okresie.
więcej ›››W interpretacji indywidualnej z dnia 12 lipca 2011 r. Nr ILPP2/443-665/11-2/MN wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu udzielono odpowiedzi dotyczącej zwolnienia od podatku świadczonych usług polegających na udzielaniu pożyczek pod zastaw. Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na udzielaniu pożyczek pod zastaw. Jest płatnikiem podatku od towarów i usług. Prowadząc lombard przyjmuje pod zastaw towar używany od osób fizycznych. Stosuje umowę pożyczki z przechowaniem zastawu. Gdy klient zwróci pożyczkę, podatnik oddaje mu zastawiony towar pobierając za usługę określoną opłatę.
więcej ›››
