- tel.: 42 235 31 95
- fax.: 42 235 31 96
- [email protected]
Zapraszamy do kontaktu
KATEGORIE SZKOLEŃ
- Akcyza (4)
- Ceny transferowe (10)
- CIT (32)
- Delegowanie pracowników (5)
- Fakturowanie VAT (17)
- Fundacje rodzinne (2)
- Gospodarka odpadami (2)
- IT dla Ciebie (5)
- JPK VAT (4)
- Kasy rejestrujące (5)
- Kontrole podatkowe (2)
- Ochrona środowiska (2)
- PIT (15)
- Podatek od nieruchomości (1)
- Podatek VAT w jednostkach sektora publicznego (3)
- Podatki (12)
- Podróże Służbowe (7)
- Polski Ład (8)
- Pracownicze Plany Kapitałowe (1)
- Prawo cywilne (3)
- Przeciwdziałanie praniu pieniędzy (4)
- Rachunek przepływów pieniężnych (3)
- Rachunkowość (1)
- Raportowanie schematów podatkowych (7)
- Rozwój osobisty (3)
- Split payment (3)
- Szkolenia dla ochrony zdrowia (9)
- Środki Trwałe (8)
- VAT (112)
- VAT w branży budowlanej (3)
- VAT w obrocie międzynarodowym (7)
- VAT w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych (3)
- Zarządzanie finansami (3)
- Zatrudnianie cudzoziemców (10)
- ZFŚS (3)
Aktualności podatkowe
5 września 2021
Wielu podatników na polskim rynku zajmuje się udzielaniem pożyczek zawodowo, ale też sporadycznie m. in. dla podmiotów powiązanych. W umowach pożyczkowych są często zawarte dodatkowe świadczenia dla pożyczkodawcy, które wywołują określone skutki podatkowe w podatku VAT.
więcej ›››5 września 2021
Na rynku polskim, ale i zagranicznym obserwujemy boom na zakup nieruchomości. W czasach symbolicznego oprocentowania lokat drugą co do niskiego ryzyka formą inwestycji jest właśnie kupno nieruchomości. Polscy podatnicy nabywają lokale zagraniczne i uzyskują przychody z ich najmu, jednak nie mają często świadomości, że oprócz opodatkowania w miejscu położenia nieruchomości, muszą również odprowadzić podatek do polskiego urzędu skarbowego.
więcej ›››5 września 2021
W dobie pandemii i narastającej inflacji przedsiębiorcy decydują się w coraz większym zakresie inwestować w sztukę - rzeźbę, malarstwo, antyki. Czy z punktu widzenia podatkowego ten typ wydatków będzie można obronić? Czy może to typowa reprezentacja w rozumieniu interpretacji organów podatkowych?
więcej ›››27 sierpnia 2021
Firmy prowadzące działalności gospodarcze staną w najbliższych miesiącach przed trudnymi decyzjami, co zrobić ze swoimi biznesami w obliczu zmian podatkowych? Nie ma co liczyć na utrzymanie dotychczasowych rozwiązań podatkowych, pytanie tylko które rozwiązanie to mniejszy wydatek fiskalny dla podmiotu?
więcej ›››27 sierpnia 2021
Firmy z wielu branż szczególnie w okresie wakacyjnym w ramach kooperacji z kontrahentami bądź akcji promocyjnych decydują się na formę rozliczeń poprzez wydawane bony. Bon nie stanowi sam w sobie towaru czy usługi, stanowi jedynie dokument, który poświadcza przysługujące jego posiadaczowi uprawnienia, np. do nabycia w oznaczonym terminie pewnego świadczenia lub zakupu towaru To od otrzymującego bon zależy, kiedy z niego skorzysta.
więcej ›››27 sierpnia 2021
Rozliczenie podatkowe spółki komandytowej w 2021 roku to nie lada wyzwanie dla firm. Zmiany podatkowe umożliwiły wprowadzenie nowych rozwiązań w dwóch terminach, dlatego część spółek komandytowych objęła status podatnika CIT od 1 stycznia 2021 roku a część według własnego wyboru od 1 maja 2021 roku. Księgowi muszą odpowiednio rozdzielić koszty i przychody rozróżniając je bilansowo i podatkowo, szczególnie w spółkach komandytowych, które stały się podatnikami CIT od 1 maja 2021 roku.
więcej ›››22 sierpnia 2021
Połowa 2021 roku już za nami, a więc warto spojrzeć na transakcje, jakie podatnicy realizowali z kontrahentami zagranicznymi, a konkretnie czy były to też transakcje z krajami - rajami podatkowymi. Od stycznia bieżącego roku przepisy podatkowe wzbogaciły się o kluczową zmianę, w wyniku której obowiązki dokumentacyjne u podatników dotyczą nie tylko transakcji kosztowych, ale obejmują również transakcje przychodowe, w których transfer jest dokonywany z raju podatkowego na terytorium Polski.
więcej ›››22 sierpnia 2021
Rok 2021 wprowadza nowy dodatkowy obowiązek sprawozdawczy dla dużych podatników. Nowelizacja ustawy o CIT określiła wymóg sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej przez podmioty o przychodach powyżej 50 mln euro oraz podatkowe grupy kapitałowe. (Dz.U. z 2020 r. poz.1406).
więcej ›››22 sierpnia 2021
Ulga badawczo-rozwojowa to rozwiązanie podatkowe stosowane od kilku lat przez podatników CIT i PIT. Mimo obowiązywania tej preferencji od dłuższego czasu pojawiają się niejasności i zastrzeżenia organów podatkowych. Podatnicy PIT prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach określonych w ustawie o PIT oraz podatnicy CIT uzyskujący przychody inne niż przychody z zysków kapitałowych, mogą korzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową (ulgi B+R), na zasadach i warunkach określonych odpowiednio w art. 26e-26g ustawy o PIT i art. 18d-18e ustawy i CIT.
więcej ›››13 sierpnia 2021
Obowiązek wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) dotyczy wszystkich płatników wypłacających wynagrodzenia z tytułu umów o pracę i umów cywilnoprawnych i wynika z ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2215 ze zm.). PPK stały się codziennością dla zakładów pracy, choć w wielu z nich pracownicy zrezygnowali z tej możliwości oszczędzania na emeryturę.
więcej ›››

Data aktualizacji: 2023-06-07