Zapraszamy do kontaktu

KATEGORIE SZKOLEŃ
Aktualności podatkowe
Jednolity tekst ustawy o VAT
5 września 2011

W dniu 26 sierpnia 2011 r. ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054).

Tekst obwieszczenia zawiera wszystkie przepisy przejściowe zawarte w aktach prawnych nowelizujących ustawę o podatku od towarów i usług (tam też znajdują się przepisy dotyczące odliczania podatku naliczonego przy nabyciu i leasingu samochodów i paliwa nabywanego do samochodów. Natomiast w załączniku do obwieszczenia znajduje się ujednolicony tekst ustawy o VAT z wyjątkiem przepisów art. 139-145, które zostały ujęte w obwieszczeniu a nie w załączniku do niego. Ponadto tekst ustawy zawiera również przepisy, które wejdą w życie w terminie późniejszym, np. dodany art. 86a ustawy, który będzie obowiązujący dopiero od 1stycznia 2013 r. Dlatego też w celu posługiwania się obowiązującymi przepisami ustawy o VAT wynikającymi z tekstu jednolitego zawartego z ww. obwieszczeniu należy bezwzględnie sprawdzać przypisy pod przepisami i ustalać, czy są to przepisy aktualne, czy też oczekujące na wejście w życie w terminach późniejszych.

Pliki do pobrania:
Zobacz także:
pobierz z Google Play
Jeśli powyższy artykuł okazał się interesujący i chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze aktualności branżowe na swój telefon komórkowy, wystarczy pobrać i zainstalować naszą APLIKACJĘ MOBILNĄ.