- tel.: 42 235 31 95
- fax.: 42 235 31 96
- szkolenia@izbapodatkowa.pl
Zapraszamy do kontaktu
- dolnośląskie (43)
- kujawsko-pomorskie (35)
- lubelskie (18)
- lubuskie (16)
- łódzkie (45)
- małopolskie (19)
- mazowieckie (43)
- opolskie (14)
- podkarpackie (14)
- podlaskie (10)
- pomorskie (36)
- śląskie (37)
- świętokrzyskie (10)
- warmińsko-mazurskie (18)
- wielkopolskie (47)
- zachodniopomorskie (16)
- Ceny transferowe (11)
- CIT i PIT (68)
- Delegowanie pracowników (12)
- Kasy rejestrujące (8)
- Podatki 2019 (83)
- Podróże Służbowe (9)
- Szkolenia dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej i komunalnej (2)
- Szkolenia dla ochrony zdrowia (24)
- Środki Trwałe (41)
- VAT (195)
- VAT w branży budowlanej (12)
- VAT w jednostkach sektora finansów publicznych (7)
- VAT w obrocie międzynarodowym (14)
- Zatrudnianie cudzoziemców (13)
Cel szkolenia:
Przedmiotem szkolenia jest zapoznanie uczestników z problematyką poboru podatku u źródła z uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Podczas szkolenia omówione zostaną m.in. takie kwestie jak: ostatnie rewolucyjne zmiany związane z poborem podatku u źródła, najważniejsze zagadnienia związane z opodatkowaniem podatkiem u źródła dywidend i odsetek, należności licencyjnych, know-how oraz pozostałe płatności na rzecz podmiotów zagranicznych. Ponadto wyjaśniona zostanie definicja płatnika podatku u źródła oraz jego obowiązki wynikające z ustawy o CIT i PIT. W trakcie szkolenia rozwiane zostaną również wątpliwości dotyczące przeliczania wartości określonych w walucie dla celów podatkowych.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie skierowane jest do dyrektorów finansowych, głównych księgowych podmiotów dokonujących płatności zagranicznych, do pracowników działu controllingu oraz księgowych, którzy zajmują się obsługą firm dokonujących transakcji z kontrahentami zagranicznymi, zatrudniających cudzoziemców, czy też posiadających zagranicznych udziałowców.
Zakres zdobytej wiedzy:
Uczestnicy szkolenia poznają mechanizmy funkcjonowania podatku źródła m.in. w zakresie opodatkowania dywidend i odsetek oraz należności licencyjnych, a także zostaną zaznajomieni z aktualnym orzecznictwem oraz interpretacjami przepisów prawa podatkowego dotyczących płatności na rzecz podmiotów zagranicznych. W związku z tym, każdy uczestnik szkolenia będzie potrafił identyfikować ryzyka podatkowe związane z wypłatami należności na rzecz zagranicznych kontrahentów.
Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
- Zmiany związane z poborem podatku u źródła od początku 2019 r. wraz z terminowym odroczeniem stosowania nowych zasad do lipca 2019 r. oraz stycznia 2020 r.
- Zasady opodatkowania dochodu nierezydentów.
- Zmiany w podatkach dochodowych na 2017 r. związane z podatkiem u źródła (rozszerzony katalog przychodów osiąganych na terytorium RP).
- Zmiany w podatkach dochodowych dotyczące podatku u źródła od biletów lotniczych wynikające z ustawy z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. poz., 1448).
- Dochody opodatkowane podatkiem u źródła w Polsce - art. 21 i 22 ustawy o CIT (odsetki, dywidendy, należności licencyjne, know-how i inne) oraz art. 29 ustawy o PIT.
- Opodatkowanie dywidend w świetle przepisów UE i PL.
- Zwolnienie z podatku u źródła należności licencyjnych od 1 lipca 2013r. i wypłacanych dywidend – warunki zwolnienia.
- Opodatkowanie odsetek na podstawie polsko – niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (skutki podatkowe dotyczące odsetek od zaległości, kapitalizacji odsetek, Cash-pooling).
- Opodatkowanie odsetek w świetle przepisów UE i PL.
- Opodatkowanie należności licencyjnych oraz innych świadczeń określonych w art. 21 ustawy o CIT na podstawie polsko-niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
- Opodatkowanie należności licencyjnych za korzystanie z oprogramowania komputerowego oraz urządzeń przemysłowych, środków transportu.
- Opodatkowanie należności z tytułu umów cywilnoprawnych i innych umów określonych w art. 29 ustawy o PIT.
- Certyfikat rezydencji oryginał czy kopia (z uwzględnieniem zmian od początku 2019 r.).
- Przeliczanie wartości określonych w walucie dla celów podatkowych w Polsce.
- Płatnik podatku u źródła i jego obowiązki nałożone ustawą o CIT i PIT (terminu poboru podatku i wpłaty do US, deklaracje PIT-8AR, CIT-10Z , informacje IFT).
- Pytania, dyskusja, zakończenie.
Cena szkolenia obejmuje:
- zajęcia dydaktyczne, materiały szkoleniowe przygotowane przez eksperta, dyplom ukończenia szkolenia, lunch, serwis kawowy.
Rezerwacja wg kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. W celu zgłoszenia udziału w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go faksem na numer: (042) 235-31-96. Po otrzymaniu zgłoszenia odeślemy Państwu potwierdzenie przyjęcia rezerwacji. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem (042) 235-31-95.
Serdecznie zapraszamy.
590,00 zł zw. z VAT dla opłacających szkolenie w 70% lub całości ze środków publicznych

Aleksander Gniłka
doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach podatku dochodowego od osób fizycznych oraz prawnych, ubezpieczeń społecznych i problematyce cen transferowych. Wcześniej pracownik międzynarodowej firmy doradczej. Autor publikacji z tematyki prawa podatkowego. Doświadczony wykładowca.

Krajowa Izba Podatkowa zastrzega sobie prawo do zmiany osoby prowadzącej szkolenie.



